بازار کار رشته تغذیه در ایران و خارج

گام کنکور - - بدون دیدگاه

در حال حاضر رشته علوم تغذیه به لحاظ بازار کار در وضعیت مناسبی قرار دارد و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش تغذیه بیمارستان‌ها، مسئولیت فنی کارخانجات تولید مواد غذایی، همکاری در کلینیک‌های رژیم‌درمانی، همکاری با پزشکان غدد داخلی و… مشغول به کار شوند. با توجه اهمیت روزافزون تغذیه و تأثیر آن بر سلامت، مسائل مربوط به درمان چاقی و لاغری، لزوم رعایت رژیم‌های غذایی در بیماران و … برای افراد مختلف جامعه پیشرفت درآمدی قابل‌توجهی برای متخصصین این رشته پیش‌بینی می‌شود. کارشناسانان ارشد این رشته می‌توانند در مراکز مختلف تحقیقاتی مشغول به کار شوند و فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری نیز می‌توانند در دانشگاه‌ها به تدریس بپردازند.

 

وضعیت استخدام و درآمد این رشته در سایر کشورها

همان‌طور که مطلع هستید درآمد مشاورین و متخصصین تغذیه در کشور ما نامشخص می‌باشد اما برای روشن‌تر شدن وضعیت درآمدی این رشته‌ی محبوب کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و آلمان را موردبررسی قرار می‌دهیم:

آمریکا: آمار و ارقام نشان می‌دهند که میزان استخدام متخصصان تغذیه بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ در این کشور، رشد ۲۰ درصدی خواهد داشت؛ اما این در حالی است که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می‌باشد. درامد این شغل در کشور امریکا سالانه به‌طور متوسط ۵٨.٩٢٠ دلار است که این مقدار با توجه به میزان تجربه و مهارت شخص بین ٣۶.۴٧٠ تا ٨٢.۴١٠ می‌تواند متفاوت باشد. در ایالت کالیفرنیا امریکا متخصصان تغذیه می‌تواند درآمدی بالا نزدیک به ٩٢٠٠٠دلار داشته باشند.

کانادا: این کشور بهترین و با کیفیت‌ترین دانشکده‌های رشته تغذیه را داراست و از لحاظ بازار کار امنیت شغلی بالایی را برای متخصصین رشته فراهم می‌کند. دستمزد سالانه این شغل در این کشور بین ۶٠٠٠٠ تا ٨٠٠٠٠ دلار می‌باشد.

آلمان: درآمد مشاورین و متخصصین تغذیه در این کشور به‌طور متوسط سالانه در این کشور ۵۴٠٠٠ دلار می‌باشد.

استرالیا: متوسط درآمد متخصصان تغذیه در کشور استرالیا ۵١.٢١۶ دلار می‌باشد.

انگلستان: متوسط درآمد سالانه یک کارشناس تغذیه در انگلستان ٢١٠٠٠ تا ٢٨٠٠٠ پوند و برای متخصص تغذیه ٢۶٠٠٠ تا ٣٢٠٠٠ در سال می‌باشد.

برچسب ها:

گام کنکور

باهامون تماس بگیرید و راحت سوالاتونو بپرسید، خوشحال میشیم بتونیم کمکتون کنیم.
یک سفر هزار مایلی با یک گام ساده آغاز می‌شود. (لوتزو)

پاسخی بگذارید